Priblíženie cesty mladých raslín. (doplnok krmiva)

Príroda je neobmedzené laboratórium zdravia, ktorá nás neustále prekvapuje svojou nesmiernou silou. A práve túto silu vám prinášame v podobe mladého ovsa. Zaujalo nás, akú energiu musí vyvinúť mladá rastlinka, aby sa dostala cez tvrdú kôru zeme na povrch k životodarnému slnku. Po prerazení tvrdej zeme musí nazbierať ešte väčšie množstvo energie, ktoré jej odovzdá aj slnko na ďalší svoj rast. A práve túto energiu pretavíme do našich produktov na podporu zdravia vašich miláčikov. 

Radi by sme vám v tomto Blogu priblížili technológiu pestovania mladých rastlín, ako je napr. mladý ovos, mladý jačmeň, mladá pšenica atď… .

Rozdiel medzi výživovým doplnkom pre ľudí a zvieratá je v technologickom postupe pri spracovaní už vyrastenej mladej rastliny. Do tohto momentu je celý technologický postup samotného klíčenia a rastu identický.


Klíčenie a rast -

Na úplnom začiatku sa semená najprv prečistia od pliev a prachu. Následne sa nechajú namočené vo vode, aby nasali dostatočné množstvo vody pre svoju rastovú aktiváciu a samotný rast.

Namočené semená sa rozprestrú na tácky určené na klíčenie a rast rastliny. Potom na ne dávkujeme v presných intervaloch len čistú vodu bez chémie, pesticídov a hnojív. Po dosiahnutí výšky 15 - 20 cm čo dosiahne rastlina asi po 10 - 15 dňoch nastáva zber.

Sušenie - tu sa cesty rozdeľujú pre výživový doplnok pre ľudí a zvieratá.

Nastáva 1.fáza sušenia (necháme odkvapkať od prebytočnej vody) celých plátov (koberec), kedy sa zbavíme značnej časti vody za pomoci prirodzených poveternostných podmienok. V 2.fáze sušenia sa presúvajú do sušiacej komory, kde sa vytvárajú prirodzené podmienky pri teplotách (max. do 40 °C ), aby sa zachovali vitamíny a ostatné výživové prospešné látky v čo najväčšej možnej miere zároveň spĺňajú požiadavky na raw stravu, kde sa zbavujeme zbytkovej vlhkosti zhruba na 18% RV humidity (relatívna vlhkosť).

Drtenie a peletovanie -

A sme skoro na konci celého procesu výroby produktov z mladých rastlín ako je mladý ovos, mladý jačmeň atď…

Zo sušiacej komory putuje vysušený produkt do drtičky, kde sa rozomelie na menšie časti a dopravníkovým systémom sa dostane do lisu odkiaľ vypadávajú granule. Následne sa to zabalí a je produkt pripravený na expedovanie k vašim miláčikom.


Zelené krmivo je určené pre všetkých bylinožravcov, vtákov aj mäsožravcov. napr.: kone, exotické zvieratá atď.

Dokonca aj pre psov a mačky ako hodnotný výživový doplnok k BARF kŕmeniu, ktoré je čím ďalej viac obľúbené medzi chovateľmi taktiež pre svoj pozitívny dopad na organizmus zvieraťa.

Mladé rastlinky obsahujú oveľa viac organický hodnotnejších látok a sú vhodne pre psov a mačky v porovnaní s bežne používanými jadrovými krmivami napr. pšenicou, jačmeňom alebo kukuricou, ktoré niesu vhodné na skrmovanie pre mačky a psy.

HZK je dokonalým riešením pre každého, kto má úžitkové alebo hospodárske zvieratá.

Môže obsahovať až 39- násobnú výživovú hodnotu

HZK umožňuje zvieratám ľahšie získať viac živín (bielkovín, vitamínov, minerálov, aminokyselín a esenciálnych tukov), ako z štandardne používaných krmív.

Proces klíčenia nevytvára len vitamín C, ale tiež spôsobuje mnohé užitočné zmeny v zložení zrna a semienok. Klíčenie zvyšuje obsah vitamínov B, obzvlášť vitamínu B2, B5 a B6. Veľmi sa zvyšuje zastúpenie karoténov – niekedy až osemkrát.  

Komplexné cukry, zodpovedné za črevné plyny, sa behom klíčenia štiepia a časť škrobu sa premieňa na cukor. Klíčenie deaktivuje aflatoxiny, silné karcinogeny nachádzajúce sa v zrnách. Taktiež počas klíčenia sa vytvára rad enzýmov, ktoré pomáhajú tráveniu.


Nutričné Hodnoty všeobecne

proteíny

18 aminokyselín
vitamíny, minerály a antioxidanty
Chlorofyl
enzýmy
Vo všeobecnosti má HZK tieto prospešné účinky:

- podporuje regeneráciu buniek, rýchlejšia rekonvalescencia

- lesklá srsť , liečba a prevencia laminitídy a iných chorôb, energia a vitalita, úprava metabolizmu

- obsahuje množstvo antioxidantov, minerálov, vitamínov, enzýmov, aminokyselín

- HZK sú veľmi bohaté na kyslík, čo môže zabrániť abnormálnemu bujneniu buniek, vírusov a baktérií, ktoré neprežijú v prostredí bohatom na kyslík.

- konverzia HZK 90% (klasické krmivo ako obilnina zhruba 40-50%)
- nezaťažuje trávenie

-minimalizácia kolík

-protizápalové vlastnosti

-naturálne vyvážene minerály pre zdravé pH